Haber

Abb, Kadın İşleyicilere Mısır Silajı Desteğini Başlattı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), başkentteki kadınları hayvancılığa teşvik etmek ve ekonomik yönden güçlendirmek amacıyla 17 ilçede hayvan yemi olarak kullanılan mısır silajının dağıtımına başladı. ABB Lideri Mansur Yavaş, “Kırda kalkınma başlıyor ve 2023 yılının ilk tarımsal desteğini kadın üreticilerimize, afetzedelere ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza sunuyoruz. 17 ilçede 76 üreticimize yaklaşık 380 ton mısır silajı dağıtıyoruz. yüzde 100 hibe ile.”

ABB, kırsal kalkınmayı desteklemek ve yerli üretime katkı sağlamak amacıyla ‘kadın dostu sermaye’ olma yolunda çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Köy Hizmetleri Müdürlüğü, kadın yetiştiricileri girişimciliğe teşvik etmek, üretimden kopmamalarını sağlamak ve ekonomik yönden desteklemek amacıyla 17 ilçede hayvan yemi olarak kullanılan mısır silajı dağıtımına başladı. . 2023 yılının ilk tarımsal takviyesi olan yaklaşık 380 ton mısır silajı yüzde 100 hibe şeklinde 76 kadın üretici, mağdur ve ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.

“KALKINMA KÖYDE BAŞLAR”

ABB Lideri Mansur Yavaş, sosyal medya hesaplarından dişi hayvan yetiştiricilerine mısır silajı dağıtımına başladığını duyurarak, şunları kaydetti:

“Kalkınma kırsalda başlar diyoruz ve 2023 yılının ilk tarımsal desteğini kadın üreticilerimize, mağdur ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza sunuyoruz. 17 ilçede 76 üreticimize yüzde 100 hibe ile yaklaşık 380 ton mısır silajı dağıtıyoruz. .”

76 KADIN ÜRETİCİ DESTEKTEN FAYDALANDI

ABB tarafından Gölbaşı Karaoğlan’da yaklaşık 200 dönümlük alanda üretilen 380 ton mısır silajı yüzde 100 hibe ile 66 kadın hayvan üreticisi, 2 afetzede ve 8 ihtiyaç sahibine dağıtılacak. Köy Hizmetleri Müdürlüğü grupları il genelinde 1-20 orta boy büyükbaş veya 1-50 orta boy küçükbaş hayvan yetiştiricilerine kişi başı 10 balya mısır silajı verecek.

Başkent KADIN ÜRETİCİLERİNDEN ABB’YE TEŞEKKÜRLER

2023 yılının ilk tarımsal desteğini alan Gölbaşı ve Bala’da hayvancılıkla uğraşan kadın üreticiler, yem takviyesi sayesinde ekonomik yönden büyük ölçüde rahatladıklarını belirterek, Büyükşehir Belediyesi’ne şu sözlerle teşekkür ettiler:

Akkız Arı: 50 koyunum ve 6 ineğim var. Büyükşehir Belediyesi’nin mısır silajı takviyesinden faydalandık, çok mutluyuz. Bu hayvan yemini dışarıdan alamıyoruz, alamıyoruz. Bu takviyeler ekonomimiz için çok faydalıdır. Allah liderimizden razı olsun.

Denge Şahini: Mısır silajı için Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne başvurduk. Başvurumuz onaylanmıştır. 34 küçükbaş ve bir büyükbaş ineğim var. Bu yem desteğini alamasam hayvanları satardım. Belediyemize ve belediye başkanımıza çok teşekkür ederiz.

Buse Karagöz: 2021 yılından beri Gölbaşı’nda hayvancılıkla uğraşıyoruz. Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne mısır silajı takviyesi için başvurdum, başvurum onaylandıktan sonra bugün ekipler gelip mısır silajını bıraktı. 10 tanesi toplamda 500 kilo olmak üzere 5 ton mısır silajı kullandım. Herşey için teşekkürler.

Hacer Yeşiltaş:‘Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne mısır silajı desteği için çok teşekkür ediyorum Allah razı olsun.

inonuhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu