Haber

Deprem Sonrası Hatay’da İçme Suyu Bulamadıklarını Söyleyen Vatandaşların İsyanını Duyun!

Hatay, son bir ayda meydana gelen şiddetli sarsıntılardan en çok zarar gören illerimizden biri oldu. Depremin ilk gününden bu yana enkaz altında kalan insanların kurtarılması, meskenini kaybeden vatandaşların yiyecek ve barınma ihtiyacının giderilmesi, çadırların olmaması, deprem riskinin önlenmesi için portatif tuvalet ve banyo ihtiyacının giderilmesi. hastalık ve kişisel hijyen konusunda Hataylıların geçtiğimiz hafta en çok hüsran yaşadığı iddia “içki içmek” oldu. su belirtildi.

İçme suyu bulamadık diyerek isyan eden vatandaşların paylaşımları ve yansımaları için lütfen ziyaret ediniz… ?

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen iki depremin ardından 20 Şubat’ta iki depremle yeniden sallanan Hatay, afetlerden en çok zarar gören illerimizden biri oldu.

Depremin ilk gününden bu yana Hataylılar, enkaz altında kalan insanların kurtarılması, çadır ihtiyacı gibi tüm ihtiyaçlar için son bir haftadır içme suyu yükünü sırtına alıyor. Evini kaybeden vatandaşlar, deprem bölgelerinde hastalıklardan korunmak ve hijyen için portatif tuvaletler yapılıyor!

Hatay’da yaşanan içme suyu sorununa ilişkin sosyal medya paylaşımlarından bazıları şöyle;

Bir depremzedenin paylaşımı;

Son dönemde yaşanan siyasi gelişmeler deprem gündemini değiştirerek depremzedelerin ihtiyaçlarının göz ardı edilmesine neden olmuştur.

Bu görüntüler, bir şişe su için kuyruğa giren insanlara ait.

İhtiyaç davetlerinin ardından AFAD, Ahbap gibi kuruluşlar ve çeşitli belediyelerden de su yardımı görüntüleri geldi.

Bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorumlara git…

kiziloren-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu