Haber

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu

AK Parti Kümelenme Başkan Yardımcısı Yılmaz Tunç, “EYT sorununu kısa sürede çözmüş olacağız” dedi. dedim.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Heyeti’nde gündem dışı konuşmaların ardından küme başkan yardımcıları söz aldı.

GÜZEL Parti Kümelenmesi Başkan Yardımcısı Musavat Dervişoğlu, Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde sayman ve aynı statüde bulunan mal saymanlarının 3600 ek gösterge kapsamında ayrımcılığa uğradığını belirterek, “Saymanlar kanundan yararlanırken, mal saymanları hariç tutuluyor.” dedi.

MHP Küme Başkan Yardımcısı Muhammed Levent Bülbül, Kurtuluş Savaşı’nda Doğu Cephesi Komutanı olan Kazım Karabekir’i vefatının 75. yılında anıyor. Doğu Anadolu’da vatanını işgalden kurtaran Kazım Karabekir’e “Doğu’nun Fatihi” unvanının da verildiğini hatırlatan Bülbül, “Balkan Savaşları, Edirne müdafaası gibi cephelerde savaşan Kâzım Karabekir Paşa, , Çanakkale ve Kut’ül Amare Ermeni çetelerinin zulmünde yetim kaldı.Milli Mücadele’nin kahramanı Kazım Karabekir Paşa’yı vefatının yıl dönümünde rahmet ve minnetle anıyoruz” ifadelerini kullandı. .

HDP Küme Başkan Yardımcısı Hakkı Saruhan Oluç, “Cumhur İttifakı siyasi baskısını Anayasa Mahkemesi’nde tesis etti ve Türkiye’nin en yüksek mahkemesi olan Anayasa Mahkemesi maalesef bu baskılara boyun eğdi” dedi. dedim.

Cumhur İttifakı’nın Anayasa Mahkemesi’ni her türlü hukuksuzluğa alet ettiğini belirten Oluç, “Bu hükümetin yaptığı ilk değil, son da olmayacak. iyi adalet, demokrasi ve özgürlük.” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Türkiye Büyük Millet Meclisi Cumhurbaşkanlığı İdari Teşkilatında sözleşmeli olarak istihdam edilen personele kıdem tazminatı ödenmesine imkan veren yasa tasarısının kanunda yer almamasını eleştiriyor. komisyon gündemine oturttu ve TBMM’nin “yaptığı yasalara uymayan bir kurum olamayacağını” söyledi.

Teklifin Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop tarafından imzalandığına işaret eden Altay, “Komisyon Başkanı’nın Meclis Başkanı’na hiç mi saygısı yok? Ben bunu ayıp, hak gaspı olarak görüyorum. •Meclis kendi çalışanlarının haklarını korumak zorundadır.Meclis çalışanlarının özlük hakları konusunda ise Meclis’in teklifini dikkate almayan bir meclis olarak tarihe geçmesini doğru bulmuyorum. Önder.” dedim.

“4 milyon 800 bin vatandaş emekli olma imkanına sahip olacak”

AK Parti Grup Başkanvekili Tunç, Emeklilik Yaşında Olanlar (EYT) yönetmeliğini içeren kanun teklifinin teknik çalışmalarını tamamlayarak milletvekillerinin imzasına açtıklarını bildirdi.

EYT yönetmeliğinin yasalaşması için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Tunç, ilk etapta yaklaşık 2 milyon 250 bin vatandaşın, önümüzdeki dönemde ise 4 milyon 800 bin vatandaşın emekli olma imkanına kavuşacağını kaydetti.

Tunç, “Milletimizin beklentilerine cevap vererek 3600 ek gösterge, sözleşmeli memur alımı, asgari ücret, emekli maaşı ve medeni durum düzenlemeleri yaptığımız için EYT sorununu da kısa sürede çözmüş olacağız. memur maaşları.” dedi.

Seçimler yaklaşırken bazı Avrupa ülkelerinde Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik hakaret ve iftiraların devam ettiğini belirten Tunç, şöyle devam etti:

“İsveç ve Hollanda’daki alçaklar ve İngiliz The Economist’ten sonra Alman Stern dergisi yeni bir medya çılgınlığı yarattı. Ülkemizin kaynakları arttıkça milletimizin refahı artıyor, ekonomimiz küresel enflasyona rağmen büyüyor, yeter ki dengeli , adil ve ilkeli dış politika devam ediyor, bazı Avrupa ülkelerinde bugüne kadar olduğu gibi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ‘Türkiye yüzyılı’ vizyonuyla gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz. Cevap.”

Milli enerji hamlesinin devam ettiğini ve Filyos’ta çalışmaların hız kazandığını anlatan Tunç, “710 milyar metreküp doğal gazın milletimize ulaşmasına çok az bir süre kaldı. 170 kilometre uzunluğundaki boru hattının kısa sürede döşenmesi. 2 bin 200 metre derinliği tamamlandı.Şu anda Sakarya Gaz Sahasında 50’den fazla gemi, 9 bin 500 personel çalışıyor.” bilgileri verdi.

Grup milletvekilleri, Regaip Kandili’ni tebrik ederek, kandilin Türk milleti ve İslam alemine hayırlı olmasını diledi.

menteseajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu